Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2021 r.

Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2021 r.

12 listopada 2021 przez A.Sarach

11 listopada 2021 r. świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczystość gminnego Święta Niepodległości rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego przy oprawie „Gminnej Orkiestry Dętej”.

Następnie w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Linia Tadeusza Klein, wójta gminy Linia Bogusławy Engelbrecht, radnych, sołtysów, dyrektorów szkół, pocztów sztandarowych OSP, Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego O/Linia, szkół podstawowych z terenu gminy i zgromadzonych mieszkańców odbył się Apel Poległych, który odczytali ks. wikariusz Łukasz Nowotny oraz Karol Rohde z ZHP. Po Apelu złożono wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Marszu Śmierci. Następnie odbyła się msza św. w kościele NSPJ w Lini w intencji Ojczyzny, którą odprawił ksiądz proboszcz Wojciech Senger w koncelebrze z ks. wikariuszem Łukaszem Nowotnym z oprawą muzyczną chóru „Pięciolinia” oraz „Gminnej Orkiestry Dętej” .

Po mszy św., w Szkole Podstawowej w Lini odbył się koncert zespołu wokalnego RELING 3 Flotylli Okrętów z Gdyni oraz występ uczniów ZSP w Lini. Dyrektor Domu Kultury w Lini Kamila Soroko przybliżyła historię odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wójt Gminy Linia oraz dyrektor Gminnego Domu Kultury serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i aktywny dział obchodach Święta Niepodległości.

Zdjęcia z wydarzenia w linku poniżej:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=gdk.gminalinia&set=a.1197443043999232